Loading...



Krzysztof Jabłonowski (fot. Zuzanna Skrętek)
prof. Krzysztof Jabłonowski
prof. Czesław Chwiszczuk
prof. Czesław Chwiszczuk
dr Rafał K. Warzecha
dr Rafał K. Warzecha

Debata: Co to znaczy dobre zdjęcie?
prof. Krzysztof Jabłonowski, prof. Czesław Chwiszczuk, dr Rafał K. Warzecha

Co to znaczy dobre zdjęcie? Czy zdjęcie poprawne techniczne jest już „dobre”? Czego trzeba jeszcze? Kto decyduje czy zdjęcie jest dobre - klient przedstawiony na zdjęciu? Liczba lajków na Instagramie? Publikacja na portalu Kavyar? A może nagroda na konkursie fotograficznym? Te i inne zagadnienia zostaną poruszone podczas debaty między trzema fotografami związanymi ze środowiskiem akademickim: prof. Krzysztofem Jabłonowskim, prof. Czesławem Chwiszczukiem i dr Rafałem K. Warzechą.

prof. Krzysztof Jabłonowski

Fotograf, grafik, profesor akademicki, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie; doktor habilitowany sztuki filmowej w dziedzinie fotografii PWSFTiT w Łodzi; stypendysta Salisbury College of Art w UK (certyfikat PQE z dziedziny fotografii). Prowadzi Pracownie Fotografii na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W roku 2009 uhonorowany nagrodą Rektora ASP w Warszawie za osiągnięcia artystyczne, dydaktyczne i organizacyjne. Jego zdjęcia były nagradzane w konkursach fotograficznych m.in: Umbra International Photography Competition; Monochrome Awards; (Mifa) International Foto Awards; Photograph of the Year 2015 australijskiego Better Photography Magazine; (IPA) International Photography Awards. Zdjęcia Krzysztofa Jabłonowskiego były prezentowane na wystawach m.in: w Galerii White Box w Australii; w Sala Congressi a Fusine di Zoldo Alto, we Włoszech; w Kurukshetra University, Haryana, w Indiach; w Muzeum Narodowym, w Galerii Arboretum w Warszawie; w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy; w Muzeum Narodowym w Szczecinie; w Pałacu Sztuki, w Krakowie; w Muzeum Plakatu w Wilanowie; w Małej Galerii ZPAF, w Galerii Obserwacja w Warszawie.

prof. Czesław Chwiszczuk

Twórczo wypowiadam się w fotografii, filmie, działaniach multimedialnych. Moja twórczość to prywatna mitologia, prywatna poetyka, interioryzacja, to pragnienie aktualnego wcielenia, pozostawienia swojego śladu, to wypowiedź wewnętrzna o przeżywanym życiu na tym świecie. Opowiadam swoją historię za pomocą światła, fali nośnej naszego postrzegania rzeczywistości. Wielowymiarowość przestrzeni, stwarzanie, czy nawet odtwarzanie relacji czasoprzestrzennych podmiot – przedmiot – wyobraźnia, interesuje mnie od wielu lat. Sięgam po takie motywy wyobrażeniowe, które implikują zjawiska, z jakimi nasz umysł radzi sobie, być może, tylko z pomocą poezji, choć powołane przez impuls rejestrowania fotograficznego.

dr Rafał K. Warzecha

Rafał K. Warzecha, absolwent Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego, studia doktoranckie na Warszawskiej ASP. Pracę twórczą rozpoczął w 2000 roku a dydaktyczną w 2003. Obecnie jest asystentem w Katedrze Sztuki Mediów w Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Dotychczas zrealizował kilkanaście wystaw w kraju i zagranicą. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu oraz w zbiorach prywatnych.

Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego